Bezpieczny kredyt 2% czyli kredyt hipoteczny na zakup pierwszego mieszkania z niskim oprocentowaniem.

Bezpieczny kredyt 2% czyli kredyt hipoteczny na zakup pierwszego mieszkania z niskim oprocentowaniem. Będzie ono obniżone dla do 2% (+marża banku) przez pierwsze 10 lat spłaty zobowiązania dzięki dopłatom państwa do odsetek, które mają pokrywać różnicę między średnim oprocentowaniem kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących a oprocentowaniem 2%. 📊🧑‍💼

Bezpieczny Kredyt 2% będzie udzielany na następujących warunkach:

  • Kwota kredytu może wynieść do 500 000 PLN dla singli i 600 000 PLN dla małżeństw lub par wychowujących przynajmniej jedno wspólne dziecko.
  • Program będzie można łączyć z programem „kredyt bez wkładu własnego” ale dla osób chcących kupić nieruchomość z wkładem wprowadzono maksymalną kwotę wkładu własnego przy bezpiecznym kredycie 2% to 200 000 zł, czyli łączna wartość nieruchomości, którą będzie można kupić to 700 000 PLN dla singli i 800 000 PLN dla rodziny,
  • Wkład własny do kredytu – nie jest wymagany, można połączyć kredyt dla młodych z innym programem rządowym „Kredyt bez wkładu własnego”. Wkład własny nie powinien pochodzić z innego kredytu.
  • Wiek – Zaciągnąć bezpieczny kredyt 2% może osoba która nie ukończyła 45 lat, z tym że w przypadku, gdy kredyt zaciągają wspólnie małżonkowie lub rodzice co najmniej jednego wspólnego dziecka, wystarczy, że 45 lat nie ukończyło jedno z nich. Czyli jeśli osoba którana moment złożenia wniosku obchodziła swoje 45 urodziny niestety nie kwalifikuje się do programu.
  • Przeznaczenie kredytu – na zakup lokalu mieszkalnego lub domu, albo na budowę domu jednorodzinnego, zakup działki budowlanej (nie ma limitów cen za 1 m2, a nieruchomość może pochodzić z rynku pierwotnego lub wtórnego), – na zakup lokalu mieszkalnego lub domu, albo na budowę domu jednorodzinnego, zakup działki budowlanej (nie ma limitów cen za 1 m2, a nieruchomość może pochodzić z rynku pierwotnego lub wtórnego). Jeśli rozpoczęliśmy już budowę domu jednorodzinnego to maksymalna kwota kredytu to 150 tyś dla małżeństw i 100 tyś dla singla
  • Zasady spłaty kredytu – przez pierwsze 10 lat kredytobiorca ma spłacać zobowiązanie według oprocentowania 2% (+marża banku) w ratach malejących, a po tym czasie według standardowego oprocentowania i w ratach równych, przez pierwsze 10 lat kredytobiorca ma spłacać kredyt w ratach malejących, których wysokość wynikać będzie ze stałego oprocentowania 2% + marży banku. Po tym okresie obowiązywać będzie oprocentowanie standardowe a spłata kredytu będzie w ratach równych.
  • Kredyt może być udzielony osobom posiadającym zdolność kredytową na zakup lub budowę PIERWSZEJ nieruchomości. Wyjątek stanowi dziedziczenie nie więcej niż 50% udziałów w nieruchomości przy czym nieruchomość ta nie może służyć celom mieszkaniowym tzn. kredytobiorca nie może zamieszkiwać tej nieruchomości.
  • Program bezpieczny kredyt 2% będzie można wykorzystać zarówno na zakup mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego, jak i na budowę domu jednorodzinnego. W przypadku budowy jako wkład własny może posłużyć grunt pod zabudowę.
  • Warunkiem uzyskania bezpiecznego kredytu 2% jest po pierwsze posiadanie zdolności kredytowej. Zdolność kredytową najlepiej sprawdzić u eksperta kredytowego wykorzystując kalkulator zdolności. Chcąc umówić się na bezpłatna konsultację wypełnij formularz zgłoszeniowy na górze strony.
  • Drugim warunkiem do uzyskania kredytu jest konieczność wprowadzenia się kredytobiorcy do zakupionego mieszkania w ciągu roku od uzyskania kredytu oraz mieszkanie w nim przez okres 10 lat od zaciągnięcia kredytu. Nie wolno także w tym czasie kupić innego mieszkania.

Poznaj wszystkie informacje dotyczące programu pierwsze mieszkanie. Zapraszam do konsultacji.