Program pierwsze mieszkanie już w lipcu 2023

Pierwsze Mieszkanie to nowy program mieszkaniowy, który ma od 2023 roku pomóc młodym Polakom sfinansować zakup swojego pierwszego mieszkania lub domu.

Warunki programu Pierwsze Mieszkanie są więc dość proste, ponieważ zakładają dwa konkretne rozwiązania dla osób chcących zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, które do tej pory nie miały takiej możliwości i którym utrudnia to dzisiaj sytuacja gospodarcza kraju:

  • Bezpieczny Kredyt 2% – dzięki dopłatom rządowym do odsetek pomoże młodym osobom do 45. roku życia sfinansować zakup swojej pierwszej nieruchomości w okresie wysokich stóp procentowych,
  • Konto Oszczędnościowe – dzięki dodatkowym premiom i zwolnienia z podatku Belki ułatwi szybsze uzbieranie środków na cele mieszkaniowe w okresie wysokiej inflacji.

Nowy program Pierwsze Mieszkanie wydaje się dość atrakcyjny i z pewnością warto rozważyć wzięcie w nim udziału. Przede wszystkim dlatego, że daje szanse na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na warunkach finansowych zbliżonych do tych obowiązujących przed serią podwyżek stóp procentowych. 🧑‍💻

Zapraszam do kontaktu 🙂